sobota, 2 lutego 2013

Mysi,szary blond? Maska z miodu poprawi kondycję i rozjaśni.

Miód. Cudowny nektar Bogów. Na skórę, na spierzchnięte usta, na przeziębienie i... na włosy.


Miód ma wiele wspaniałych właściwości. Oprócz typowo odżywczych i antybakteryjnych, połączenie miodu z wodą lub odżywką na bazie wody delikatnie rozjaśnia włosy, nie niszcząc i nie wysuszając przy tym. Dzieje się tak za sprawą wytworzenia się bardzo słabego stężenia wody utlenionej (jest to według informacji znalezionych w internecie ok 1000 razy mniejsze stężenie niż najsłabsza woda utl 3% dostępna w sklepie) Dlatego nie ma obaw przed długim trzymaniem mieszanki miodowej na włosach i skórze głowy.

Dla Polek z typowym słowiańskim mysim blondem oznacza to  refleksy w jaśniejszym odcieniu i uzyskanie pięknego połysku. Również osoby z włosami farbowanymi mogą skorzystać z kuracji miodowej i delikatnego rozjaśnienia, z tym że wtedy możliwe są bardziej miedziane refleksy oraz konieczny jest dłuższy okres stosowania i trzymania mieszanki na włosach.

Jak przygotować maseczkę z miodu?

Należy zmieszać  miód z odżywką/wodą w proporcji 1:2, czyli na jedną część miodu przypadają dwie części wody (czy też maski na bazie wody). Tą mieszankę nakładamy na umyte i wilgotne włosy, owijamy folią spożywczą i trzymamy jak najdłużej możemy. Można także zostawić ją na włosach na całą noc. Kuracja działa rozjaśniająco do chwili wyschnięcia. Następnie należy maseczkę spłukać letnią lub zimną wodą. Efekt spotęguje końcowa płukanka z wody i soku z cytryny.

Ważne

Nie należy podgrzewać mikstury w kuchence mikrofalowej. Podgrzewanie przed nałożeniem nie jest w ogóle konieczne. Można za to całość ogrzać już po zawinięciu włosów w folię.

Nie należy mieszać miodu z odżywkami zawierającymi silikony, woski,oleje i zagęszczacze.

Do sporządzenia maseczki można użyć miód surowy lub pasteryzowany.


Od siebie dodam, że osobiście wolę mieszankę z maską. Miód bardzo dobrze się spłukuje zimną wodą na koniec, a nawet jeśli nie zauważymy rozjaśnienia od razu, to włosy pozostaną cudownie miękkie, błyszczące a przyjemny słodki zapach czuć jest  jeszcze długo po wysuszeniu włosów :)

1 komentarz:

  1. Próbowałam traktować włosy miodem, ale po latach hennowania henna BAQ wpływu na kolor nie widać. Za to włosy nabierają połysku i są miękkie. :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)